ماجراهای تحصیل در کانادا
انتقال تجربیات زندگی در کانادا در قالب داستان های پیش آمد کرده
درباره وبلاگ


سلام. نویسنده این وبلاگ سعیش بر آن بوده است که تجربیات، اتفاقات و ماجراهای آموزنده و مفیدی را که در این مسیر تحصیل در خارج از کشور (کانادا) با آنها مواجه گشته است در اختیار خوانندگان عزیز قرار دهد. شاید مفید فایده واقع گردد. إن شاءالله... آمین!

مدیر وبلاگ : خاله دانشجو
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
سلام
به لطف خدا شکر خدا تمام شد. 

یک نفسی بگیرم برمی گردم...
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

       نظرات
سه شنبه 27 خرداد 1399
خاله دانشجو


سلام

شما هم مثل من منتظرید؟ 

من روی ویبره نشستم این چند روز آخری را! 

اگر بعد از دفاع مدتی نایاب شدم بدانید که انگشتی برایم باقی نمانده که بیاید و برایتان بنویسد از فرط استرس.

البته می دانم پس از این مرحله می نشینم به همین لحظاتم که یک گلوله ی استرس هستم می خندم و بر عمر از کف برفته بر اثر آدرنالین افسوس می خورم اما فعلاً همینه که هست! 

هفته ی پیش با استادم به صورت آنلاین جلسه داشتم. پرسیدم: دفاع چند ساعت طول می کشد؟ گفتند: حدود ۲ ساعت تا ۲ ساعت و نیم. گفتم وسطش هواخوری هم داریم؟   گفتند: نه بابا! چه هواخوری ای! تو اون روز تحت آدرنالین هستی اصلاً نمی فهمی کی تمام شد. کلی خندیدیم. 

بنده ی خدا نمی دانست که آدرنالین از چند روز قبلترش به بنده تزریق خواهد شد.

از زنده در یاد پروفسور آن ماری میشل مولانا شناس معاصر آلمانی می پرسند از همه ی اشعار مولانا کدام را بیشتر از همه دوست دارید؟  این بیت را می خوانند. واقعاً هم در اوج ناامیدی و بسته شدن درها نیاز به چنین درک و بینشی داریم. البته بنده ناامید نیستم فقط اضطراب شدید دارم. 
در پناه حق باشید منتظر و شکیبا...!
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

       نظرات
شنبه 24 خرداد 1399
خاله دانشجو
سلام
کم کم داریم به لحظات ملکوتی دفاع نزدیک می شویم آن هم از نوع آنلاینش. بله دانشگاه همچنان تعطیل است بخاطر کرونا و تمام جلسات دفاع آنلاین برگزار می شود. البته تا حدود یک ماه پیش یا کمتر چراغ سبز برای تاریخ دفاع جدید زدن نداده بودند اما با بررسی سیستم دفاع آنلاین کسانی که خیلی پیشتر تاریخ دفاع زده بودند و افتاده بود به شرایط کرونایی، به این نتیجه رسیدند که جلسات دفاع آنلاین با موفقیت انجام می شود و اجازه دادند که بعدی ها هم که در صف دفاع بودند تاریخ دفاع بزنند.

دروغ چرا تا قبر آ آ آ آ! استرس هم دارم فکر می کنم از نوع شدیدش اما ظاهرم آرام است و کسی از بیرون نمی فهمد چقدر استرس در جانم ریخته است! با این وضع تا بعد از دفاع هیچ ناخنی در انگشت هایم باقی نماند!  سابیدم رفت... (شوخی می کنم بابا! هنوز تا ناخنگیر کار می کند دندان چرا؟)

بنابراین برای کاهش استرس و گذراندن این آخرین مرحله از تحصیل آکادمیک که اولین مرحله اش و البته پیش از اولین مرحله اش (یعنی پیش دانشگاهی*) با «مداد نرم مشکی پررنگ» شروع کرد (و از آن موقع بنده نسبت به این نوع مداد خاص حساسیت پیدا کردم و هر زمان اسمش آمد تمام گذشته ام آمد جلوی چشمم مثل عذاب ألیم!) به دعای خیر شما همراهان وفادار وبلاگ به شدت نیاز داریم. ایشالله تو عروسی تون جبران کنم. 

زین پس می روم در سکوت تا دفاع باعزتی که قرار است شما برایش دست به دعا بشوید که باعزت و افتخار برگزار شود تمام شود و برگردم با دست پر!

شمارش معکوس را هم بگذارید روی ۲۰ و هر روز بشمارید بیایید پایین....


* من از شمار آن نسل سوخته ی فلک زده ای هستم که دوره ی دوم پیش دانشگاهی را روی آنها امتحان کردند و ماجرا بدین قرار بود که دوره ی اول پیش دانشگاهی یک آزمون ورودی سراسری داشت فقط از دروس سال سوم دبیرستان. بعد گویا دیدند اینطوری نمی شود که! ما گفتیم یکسری بمانند پشت در پیش از کنکور یعنی همان پیش دانشگاهی اما با این آزمون خیلی ها قبول شدند که! یک کاری کنیم که خیلی ها گرفتار بشوند و نتوانند به این زودی ها وارد دانشگاه شوند هزینه ها بیاید پایین. چه کار کنیم چه کار کنیم نوجوانان را بتوانیم بیش از این بدبخت کنیم؟‌ آهان! برای سال دوم تأسیس پیش دانشگاهی بهتر است آزمون سراسری را از سه سال دبیرستان بگیریم اینطوری خیلی ها در مقطع پیش از دانشگاه ریزش می کنند و ما خوش به حالمان می شود.  
اینگونه شد که ما فلک زده های آن سال (سال ۷۶) سه سال دبیرستان را برای ورود به پیش دانشگاهی امتحان دادیم و این جام زهر کنکور را حتی پیش از ورود به دانشگاه در دوره ی پیش دانشگاهی سر کشیدیم (البته سر کشاندندمان) و جمعی از دوستان صمیمی دوران دبیرستانمان بندگان خدا آن سال نتوانستند پیش دانشگاهی پذیرفته شوند و دوستی ها از هم پاشید و چه زندگی ها که با خواب های شبانه ی مسؤولین و تعبیرات روزانه شان در قالب انواع و اقسام کنکورها با طعم های مختلف (پیش دانشگاهی، لیسانس، فوق لیسانس، دکتری) معطل نماند و از قافله ی جویندگان علم جا نماند و چه سرنوشت ها که عوض نشد! 
خواستم بدانید شماها که راحت پس از سال سوم دبیرستان راهی پیش دانشگاهی شده اید بدانید که پیش از شما پیش دانشگاهی کلی کشته و زخمی روحی بر جای گذاشت و پیش از شما پیش قراولانی چون ما بودند که تیرها را به جان خریدند تا اینک شما به نان و نوایی و ثباتی در تحصیل برسید. پس قدر بدانید.

در پناه حق باشید!
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

       نظرات
پنجشنبه 8 خرداد 1399
خاله دانشجو


 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات