تبلیغات
ماجراهای تحصیل در کانادا - داستان ماشین خریدن ما (۱) :-)
 
ماجراهای تحصیل در کانادا
انتقال تجربیات زندگی در کانادا در قالب داستان های پیش آمد کرده
درباره وبلاگ


سلام. نویسنده این وبلاگ سعیش بر آن بوده است که تجربیات، اتفاقات و ماجراهای آموزنده و مفیدی را که در این مسیر تحصیل در خارج از کشور (کانادا) با آنها مواجه گشته است در اختیار خوانندگان عزیز قرار دهد. شاید مفید فایده واقع گردد. إن شاءالله... آمین!

مدیر وبلاگ : خاله دانشجو
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
سلام دوستان
و اما ماجرای جالب ماشین خریدن ما 

به دلیل اینکه همسر بنده قد بلند تشریف دارند و البته همیشه به من می گویند وقتی خدا داشت قدها را تقسیم می کرد کجا بودی انقدر قد کوتاه شدی؟!  من؟ من اصلاً قد کوتاه محسوب نمی شوم.  خب، من هم می گویم ایستاده بودم یک گوشه زاغ سیاه جنابعالی را چوب می زدم ببینم تو صفِ چه کسی رفتی جلوتر از همه، هر چی قد بود درو کردی و بردی با خودت!  حالا بماند که چون ایشان واقعاً یک «سر و گردن» از بنده قد بلندتر هستند خب بنده در برابر ایشان می شوم کوتاه قدترین خب!  
خب، داشتم عرض می کردم... به دلیل قد بلندی ایشان، همه اش حواسمان بود که اگر بخواهیم ماشین بخریم باید ماشینی بخریم که یک آدم قد بلند پشت فرمان که می نشیند اذیت نشود. طبیعتاً گزینه هایمان یا شاسی بلند باید می بود یا اگر ماشین معمولی بود یک ماشینی که هیبت و عظمتی داشته باشد که ایشان راحت باشند. خب شاسی بلند بنزین خوریش در بیشتر موارد بالاتر است و برای ما که تازه نوپا هستیم در این جغرافیا از نظر اقتصادی به صرفه نبود.
ماجرا از آنجا شروع شد که:
هنوز در حال تمرین رانندگی بودیم همین دو ماه پیش که یک روز بر حسب اتفاق سوار ماشین یکی از دوستانمان که یک مدل Toyota Camery بود شدیم و همسرم که جلو نشسته بود گفت این ماشین برای من مناسب است. راحتم توش. همان دوستمان هم گفت که یکی از دانشجویان چینی که هم دفتر با ایشان است یک Camery دارد که به دلیل اینکه دارد می رود امریکا می خواهد بفروشدش. این را همین جا داشته باشید.

***
ما یک دوست نازنین و بزرگواری در لندن داریم که بنده «عمو امید» خطابشان می کنم. ایشان هم با لقب «خاله» بنده را خطاب قرار می دهند. یک آقایی هستند با خانواده شان که اگر بگویم اگر در دنیا صد نفر انسان نازنین وجود داشته باشد بی شک یکیشان ایشان هستند (البته نه به تنهایی که با همسر گرامشان) بیراه نگفته ام.  من وقتی یک انسان نازنین می بینم که خیلی هم دستِ به خیر است تنها اینگونه دعایش می کنم: «خدا به جسم و روح و انرژی و زندگیش برکت دهد! الهی آمین!» 
این عمو امید ما را اگر بخواهم توصیف کنم باور بفرمایید اگر کل این صفحه را چندین ماه به توصیف ایشان اختصاص دهم باز هم مطلب برای گفتن است...
ایشان نمایشگاه اتومبیل دارند و تقریباً از قدیمی های لندن به حساب می آیند. ما هم قصدمان این بود که ماشین را از ایشان و به توسط ایشان تهیه کنیم. البته نمایشگاه اتومبیل دست دوم دارند. خب برای ما هم که تازه کار بودیم و هستیم و بودجه مان هم بودجه ی دانشجویی مدلی است یک دستگاهی که چهارتا چرخ داشته باشد  و ما را با سرعتی بیشتر از پیاده رفتن و اتوبوس جابجا کند فعلاً کفایت می کرد. البته خداییش منظورم ماشین مشدی ممدلی نیست که نه بوق داشته باشد نه صندلی و فقط چهار تا چرخ داشته باشد ها!  
این مطلب را هم داشته باشید.
***
برگردیم سر آن آقای چینی Camery دار. ابتدا با هماهنگی با عمو امید با دوستمان قرار گذاشتیم که ماشینِ هم دفتریش را عمو امید ببینند و از لحاظ فنی و باقی مسائل نظر دهند که می ارزد یا نه.
من و همسرم به همراه دوست ایرانی و دوست چینی ایشان با همان ماشینِ فروشی رفتیم نمایشگاه اتومبیل عمو امید. ایشان هم یک دوری با ماشین زدند و آن دو نفر برگشتند و قرار شد ما نظر عمو امید را بدانیم و بعد تصمیم بگیریم که ماشین را می خواهیم یا نه. (ناگفته نماند که در آن زمان چون عمو امید Toyota Camery نداشتند و همسرم می گفت با این ماشین راحتم قرار بر این شد روی این ماشین فکر کنیم وگرنه نیتمان از اول خرید ماشین از عمو امید بود).

آنها رفتند و طی صحبت هایی که قبلاً تر با عمو امیدداشتیم و ایشان گفته بودند حضوری بیایید و از نزدیک ماشین ها را ببینید ما ماندیم تا یک چرخی بین ماشین ها بزنیم و همسرم پشت فرمان بعضی از ماشین ها که شرایط خوبی دارند بنشیند و میزان راحتی اش را از نزدیک ارزیابی کند و تصمیمات آتی را بگیریم.

عمو امید به ما گفتند که چند ماشین نیسان دارند که شرایطشان خوب است. دو تا ماشین نیسان را بیشتر از بقیه شان با توجه به کیلومتراژش و تر و تمیزی اش و بزرگی ماشین بخاطر قد همسر جان بیشتر از بقیه مقایسه و امتحان کردیم که همین ماشینی که در پست قبلی دیدید (عکس هم مال همان روز است که این اتفاق افتاد) با شرایط خاصی که داشت بیشتر پسندیدیم. البته عمو امید هم بنده ی خدا نظرشان روی همین ماشین بود تا آن یکی اما نمی خواستند نظر ایشان روی تصمیم گیری ما تأثیری بگذارد و به نظرم ته دلشان منتظر بودند ما خودمان به این نتیجه برسیم که این یکی بهتر است
مدل ماشین هم نیسان آلتیما است که برای سال ۲۰۰۸ میلادی ست و در مقایسه با نیسان آلتیمای ۲۰۰۶ به قدری ارتقاء پیدا کرده بود این ماشین که حد و حساب نداشت.  وقتی شنیدم یک مدل ماشین واحد را در عرض دو سال اینقدر ارتقاء داده اند ناخودآگاه یاد پیکان وطنی خودمان افتادم که قربانش بروم از سالی که تولید شد تا سالی که به موزه رفت از چندین کیلومتری متوجه می شدی پیکان دارد می آید از بس شبیه هم بودند همه جوره! 
این هم عکس این دو ماشین که همان روز گرفتم یکی همین ماشین جلویی مشکی رنگ (مدل ۲۰۰۸) و دیگری همان نیسان عقبی که نوک مدادی (مدل ۲۰۰۶) است. (یادم باشد درباره ی نمایشگاه اتومبیل های اینجا هم یک مطلبی بنویسم که همه شان زیر آسمانِ باز هستند). 
 آپلودسنتر فارسی آپ
اما این دو ماشینی که عرض کردم کلاً شکل ظاهریشان هم تغییر پیدا کرده بود چه رسد به امکاناتشان! خودتان در تصویر ملاحظه می فرمایید... 

آقا و خانمی که شما باشید سرتان را بیش از این درد نیاورم. 
بقیه اش را در فرصتی دیگر می نگارم...
همین الآن همسر گرام از سر کار آمدند و باید با یک چای گیاهی خستگی شان در شود. 

خدا نگهدار... 
نوع مطلب :
برچسب ها : خاطرات، زندگی در کانادا، خرید ماشین در کانادا، نمایشگاه اتومبیل در کانادا،
لینک های مرتبط :

       نظرات
شنبه 21 مرداد 1396
خاله دانشجو
شنبه 21 مرداد 1396 11:05 ق.ظ
سلام
ضمن تبریک مجدد، امیدواریم که چرخ ماشین 99999999 سال براتون بچرخه

خدا از این عمو امید ها زیاد کند و یه هفت هشتایی رو سر راه ما قرار دهد! الهی آمین

واقعا ماشین خوب و پرطرفداری انتخاب کردین
داخل اینترنت درموردش تحقیق کردم نظرات کاملا مثبت و خوب بود، ان شاء الله به خوشی سوار شین

روز خوب و عالیی داشته باشین و ما منتظر قسمت بعد میمونیم
خاله دانشجو

سلام عباس خان والا

ممنون که به اینجا سر می زنید! خدا از برادری کمتون نکنه و به شما طول عمر عنایت کنه!

و ممنون از آرزوهای خوب خوبتون باز!

خدایا! جهان را پر از عمو امیدها بکن! الهی آمین!

خیلی دلم می خواد مردم ما هم یک روزی از شر پراید و امثالهم خلاص شوند و ماشین های خوب خوب سوار بشن.

شما هم شب خوب و توأم با آرامشی داشته باشید!

در پناه حق...
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.